Ez a téma is felvetődött már kommentekben, de célzottan még nem tárgyaltuk (ki). Kicsit filozófiai jellegű, de úgy vettem észre, nektek ez nagyon megy.
Kérdés: Kívánhatunk-e valakit, ha joga van hozzánk? Mert valamikor azt mondtuk neki, hogy joga van. Nem tegnap, és nem tegnapelőtt, hanem minimum tíz éve. Hűségnyilatkozatot két évre szokás aláíratni, ki az, aki életfogytiglan szerződne egy kábelszolgáltatóval? Még a két évet is sokalljuk. Pedig a kábelszolgáltató kiválasztása sokkal kevésbé fontos dolog, mint a házasság.
Igazán vágyakozhatunk-e arra, amihez jogunk van? Vagy ami a kötelességünk? Vágyhatunk-e a munkánkra, ha úgyis el kell végeznünk? Kívánhatunk-e egy süteményt, ha már éppen esszük? És mondjuk ráadásul minden nap meg kell ennünk? Mert neki, a süteménynek joga van ahhoz, hogy elvárja: minden nap megegyük. Vagy minden héten.
Nem természetes-e, hogy előbb-utóbb szemezni kezdünk a krémes helyett a puncstortával? Vagy a sajtos rúddal? Vágyni fogunk arra, amit nem muszáj megennünk, sőt, még inkább arra, ami tilos.
És vajon van-e különbség nők és férfiak között ezen a téren?