Nemrégiben kezdtem el nézni a Homeland című, CIA-s, katonás, terroristás sorozatot, amelynek egyik fő vonala igencsak értini a hűtlenség témáját. Mivel hasonló típusú esetről, mint amilyen ebben a sorozatban kerül elő, még nem esett szó, úgy gondoltam, érdemes róla írni egy posztot. Nagyon érzékletesen dolgozza fel ugyanis a témát, és nagyon jók a színészek is.
Adott egy felénk az utóbbi pár évtizedben szerencsére elég ritka helyzet, amely azonban korábban egyáltalán nem számított szokatlannak, és a glóbusz igen sok pontján még most sem számít annak: a férj eltűnik a harctéren, és sokáig halottnak hiszik. A sorozatban a férj (Brody) történetesen tengerészgyalogos, aki fogságba esik Irakban, és 8 évig nem tudnak róla, hivatalosan halottnak nyilvánítják, annak minden következményével együtt. A feleség (Jessica) 6 évig bírja, és mikor feladja a reményt, összejön a férj legjobb barátjával, bajtársával (Mike), aki az évek során a gyerekei pótapja lett, akire minden tekintetben lehetett számítani. Épp be akarják jelenteni, hogy összeköltöznek, mikor jön a hír, hogy a férj mégis él, és hazajön.
Jessica és Mike eddig teljesen legitimnek hitt kapcsolatáról kiderül, hogy szeretői viszony (noha annyira nem érezték legitimnek addig sem, hogy nagydobra verjék, miközben egy másik eltűnt katona kvázi özvegye férjhez is ment, igaz, Jessica mélyen megvetette őt ezért - akkor). Brodyn a világ szeme, a nagyközönség előtt persze el kell játszani a "hős és sokat tűrt hűséges felesége" szerepeket. Valójában ez nem csupán szerep az asszony számára: ő tényleg szereti a férjét, de nem kevésbé kötődik a szeretőjéhez is, aki annyi évig a társa és támasza volt. Nem lehet csak úgy eldobni ezt a kapcsolatot, ezt a férfit, bár próbálja távol tartani magától, ugyanakkor hiányzik is neki a közelsége. (Lehet két férfit is egyszerre szeretni, miért is ne?)
A "szeretők" nem nagyon tudják, hogyan kezeljék a helyzetet, és első körben persze azt választják, hogy nem szólnak semmit, próbálnak úgy tenni, mintha csak barátok lennének. Nyilván senkit nem lep meg, ha elárulom, hogy lassanként kiderül az egész, kakaskodás van, verekedés, összeveszés, kibékülés, megértés... Közben Brodyról nem lehet tudni, hogy miről mit gondol, igaz, egyrészt nagyobb gondja is van annál, hogy a felesége hűtlensége miatt aggódjon, másrészt mégiscsak megbántva érzi magát, hol megértőnek mutatkozik, hol megközelíthetetlennek és teljesen labilisnak. Ráadásul a szex sem akar működni az asszonnyal (érdekes kis párbeszéd hangzik el két katonafeleség között egy összejövetelen a harctérről hazatért katona férjek teljesítményéről). Kapóra jön a kaland lehetősége, és Brody nem is áll ellent a kínálkozó nőnek...
Nem akarom lelőni a sorozat legjobb poénjait, de mindenképp ajánlom figyelmetekbe, természetesen nem csak a hűtlenség-téma miatt.