Napok óta több oldalról kapom a legújabb francia szexatlaszról ("L’Atlas mondial des sexualités", de Nadine Cattan et Stéphane Leroy, ed. Autrement) szóló híradásokat. Képtelen vagyok nem írni róla, viszont az összes infó eddig ugyanannak a sajtóközleménynek a fordítása, egyelőre nem találtam róla recenziót. Ha valaki közületek rábukkanna, megköszönném a linket. Akár franciául is. Élőben se tudok belenézni, ugyebár, legalábbis egyelőre.
Éppen ezért ez most szokásaimtól eltérően egy rövid, figyelemfelhívó és vitára serkentő poszt. A már említett sajtóközleményt megnézhetitek például itt, a bennünket érintő témát, vagyis a hűtlenséget illetően egyrészt kijelentik, hogy egyre több a hűtlen (mért, korábban is készült ilyen felmérés?), másrészt kikiáltják a hagyományos bűnös város hírnévvel rendelkező Párizst (naná, majd Berlint) a világ leghűtlenebb városának, teszik mindezt 5 azaz öt darab ország adatainak elemzése alapján.
A világ első, házasságban élők számára kitalált társkeresőjének, a Gleeden-nek másfél millió felhasználója szolgáltatta az adatokat, azt viszont nem tudom, hogy milyen módszerrel történt az adatbányászat. Amennyire ismerem a nem függetlenek társkeresési szokásait, itthon (a hasonló profilú hazai társkereső a viszony.hu) a felhasználók például sokan nagyobb városokat adnak meg lakhelyként, mert ezzel is csökkentik a lebukás veszélyét: minél kisebb településen él valaki, annál könnyebb beazonosítani az alapadatai alapján. Egy insider infó a Gleeden-ből: úgy tűnik, elég magas a függetlenek aránya, akkor ez is torzítja a hűtlenségatlaszt megbízhatóságát, arról nem is beszélve, hogy attól, hogy valaki regisztrál egy ilyen társkeresőn, még nem lett hűtlen (persze a hűtlenség pontos meghatározására nem vállalkozhatunk, de szexuális értelemben véve biztosan nem mindenki válik hűtlenné, aki fent van egy ilyen oldalon.)
Az érintett országok a gallokén kívül egyébként a következők: Spanyolország, Belgium, Svájc és Olaszország. Én tudom, hogy a franciák szeretik a köldöküket nézegetni meg nagyzolni, de azok az idők már elmúltak, amikor Európa öt országból állt... Ha már atlaszt csinálunk, akkor nem kéne kicsit jobban körülnéznünk? Bezzeg más témákban nagyon is sikerült messzebbre tekinteniük, például felkerültünk dobogós helyre a pornóipar tekintetében, az USA és Oroszország mögé.
De bennünket nem ez a rész érdekelne, ugyebár. Vagy titeket igen? Milyen érzésekkel fogadjátok ezt a megállapítást?
Ide illesztem azt a hűtlenségi térképet, amely szintén megjelent a sajtóközleményekben, bogarásszatok csak kedvetekre. Ha több infóm lesz az atlaszról, mindenképp visszatérek a témára.
Az utolsó 100 komment: